Filminizi Nasıl İstersiniz; Çıplak, Az çıplak? – Ürün Yerleştirme

Reklama boğulduğumuz şu günlerde, Minority Report’taki reklam sıkboğazlığını yaşamamıza az kaldı. Özellikle Hollywood sineması ve dizilere yerlestirilen ürünlerin yanı sıra, Yahşi Batı’da gördüğümüz gibi senaryoyu kısmen etkileyecek ürün yerlestirmeleri de yapılıyor.

Teknolojinin gelişmesi ile bu tür projeleri yakın zamanda sıklıkla görücez gibi. Özellikle oyun dünyasına markalar yavaş yavaş giriş yapmaya başladılar. Artık Kinect gibi sistemler ile markanın promosyonunu oyuna dahil edebileceğiz. Örneğin oynadığımız oyunda karakterimize bonus özellikler sunmak için satın almış olduğumuz içeceği oyun konsolumuza tanıttıktan sonra, o markanın promosyonunu oyun dahilinde görebileceğiz. Böylece karakterimiz o marka ile etkileşime geçicek ve ek özellikler kazanacak.

Bir diğer yandan sinemada izlediğimiz filme özel marka promosyonları da olabilir. Örneğin 3d gözlüklerimiz takılı güzel güzel üç boyutlu filmimizi izlerken mesela girişte almış olduğumuz Coca Cola Zero ile başrol oyuncumuzu çıplak bir şekilde görebiliriz. Ürünü almamış ya da ürününü tanıtmamış (gerekli sensöre) kişiler ise avuçlarını yalamış olurlar. Bunun yanı sıra özellikle Hollywood sinemasının yapmaya çalıştığı daha çok insana hitap etme, daha çok insana ulaşma çabası filmi çatallandırarak, Coca Cola ile filminizin sonunu değiştirin vs. gibi promosyona dayalı film üzeri senaryo değişikliklerini izleyicilerine sunabilir.

Reklamlar
Bu yazı Pastörize içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s